Yves LEJEUNE

LBM Management, 1997 yılında Yves Lejune tarafından Belçika merkezli ve tüm Avrupa’da hizmet veren bir şirket olarak kuruldu. LBM, daha fazla kadın basketboluna hizmet veren bir organizasyon olarak göze çarparken, erkek basketbolculara ve antrenörlere de destek sağlamaktadır.

LBM Menajerlik Şirketi, FIBA lisansı olan menajerler tarafından yönetilmektedir.

Yves Lejuene, LBM’yi üç temel felsefe üzerine kurdu:

  • Yves Lejune, başantrenör olarak dokuz sezon oyuncuların daha çok transfer süreçleriyle ilgilendi. Ayrıca, baş antrenörlük döneminde kendi müşterilerine de destek sağladı.
  • Olga Garanina’nın eşi olarak (1993’ten beri), eski basketbol oyuncu (Sovyetler Birliği, Rusya, İspanya, Belçika ve Lüksemburg), müşterilerine çeşitli hizmetler sağlayarak, menajeri tarafından bekleme hakkına sahip olan basketbolculara destek sağladı.
  • Müşterileri için en önemli çalışma yöntemi: “Etik değerler içerisinde uluslararası kalitede hizmet sağlamak”

Servisler

  • Yetenekli kadın basketbolcuların Avrupa’ya transfer olmalarına yardımcı olmak.

Yurt dışından oyuncu ya da antrenör bakan Avrupa takımlarına gerekli teklifleri yapmak.

LBM, Amerika’da bulunan Mr. Wiesel’in menajerlik şirketi için Avrupa’nın yaklaşık 21 ülkesinde 20’den fazla WNBA oyuncusunun temsilciliğini yapmaktadır.

Erkek şübesi için: Yetenekli erkek basketbolcuların Avrupa takımlarına transfer olmalarına yardımcı olmak ve yetenekli oyuncuları tarayan Avrupa takımlarına gerekli teklifleri yapmak.

Birçok müşteri için maçları internet üzerinden izleyebilme imkanı yaratma.