"Çok Sıkı ve Disiplinli Bir Şekilde Çalışıyoruz"

Potanın Perileri ile Slovenya'da kampa giren milli oyuncumuz Asena Yalçın, TBF TV için değerlendirmelerde bulundu.


A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncularımızdan Asena Yalçın, İspanya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası’nda karşılaşacakları her rakibi ciddiye aldıklarını belirtti.


İlk olarak Slovenya’nın Kranjska Gora şehrinde gerçekleştirilen kamp çalışmalarını değerlendiren oyuncumuz Asena Yalçın, “Burada çok sıkı ve disiplinli bir şekilde çalışıyoruz. Takım ortamımız ve enerjimiz çok yüksek. O nedenle antrenmanlara çok konsantre durumundayız. Önümüzde bir Dünya Şampiyonası var ve onun bilincindeyiz. Antrenmanlarda her şeyi harfiyen uygulamaya çalışıyoruz.” dedi.


Dünya Şampiyonası’nda her rakibi ciddiye aldıklarını kaydeden oyuncumuz, özellikle Avustralya’nın güçlü bir rakip olduğunu belirtirken sözlerini “Sonuçta bu basketbol ve ne olacağı da belli olmaz. Herkesin şut attığı bir güne denk gelirsek maçı kaybedebiliriz. O nedenle tüm rakiplerimizi ciddiye almak durumundayız. Nijerya ve Avustralya ile hazırlık karşılaşmaları oynayacağız. Onları görme şansımız olacak. Gruptan lider çıkmak istiyoruz. Çapraz gruptan gelecek diğer takımları da düşünüyoruz.” diye sözlerini tamamladı.


Halkımızın desteğinin kendileri için çok değerli olduğunun altını çizen Asena Yalçın ayrıca, “Bir basketbolcu olarak, taraftar yanınızdaysa avantajlı başlıyorsunuz. O nedenle çok mutluyuz. Dünya Şampiyonası’nda da en iyi şekilde bu desteği değerlendireceğiz.” ifadesini kullandı.


Oyuncumuzun TBF TV'ye yaptığı açıklamayı Youtube hesabımızdan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=iklky4p07Mk&t=2s


Kaynak: http://www.tbf.org.tr/detay/2018/08/19/asena-yal%C3%A7%C4%B1n-t%C3%BCm-rakiplerimizi-ciddiye-al%C4%B1yoruz