"Karakterli Bir Takımız"

B. B. Adana Basketbol'da forma giyen genç oyuncumuz Sera Özelçi, Siporcu Gazetesi'ne değerlendirmelerde bulundu.


FlyBasketball oyuncumuz Sera Özelçi'nin; Kadınlar Basketbol Süper Ligi, takım arkadaşları ve takımı B. B. Adana Basketbol hakkında Siporcu Gazetesi muhabiri İrfan İşisağ'a yaptığı açıklamalardan öne çıkan kısımlar şu şekilde:


Sera Özelçi, profesyonel basketbol kariyerini 2012 yılında TED Ankara Kolejinde başladı. Sırasıyla Beşiktaş ve Çukurova Basketbol Kulübü ve son olarak Adana Basketbol formalarını giydi. Bu sezon ilk kez kariyerinde ‘takım kaptanı’ olarak önemli bir sorumluluk üstlenirken mütevazi kimliği, sağlam duruşuyla öne çıktı. 26 yaşındaki kısa forvet, Adana şehrini, kültürünü, takım içindeki birlikteliği ve birçok konu hakkında görüşlerini samimiyetle açıklarken, takım içindeki ‘karakterli oyuncu’ vurgusunu öne çıkardı.


"Türk basketbolu kesinlikle Avrupa’daki en iyi ve kaliteli liglerden biri. Her sezon kendi ülkelerinin en iyi oyuncuları da bu ligi tercih ediyorlar. Buda bizim ligimizin önemini ve değerini gösteriyor. Böyle üst düzey oyuncularla da rakip olmak ya da aynı formayı terletmek biz Türk oyuncular açısından çok önemli."


"Ligde bence en iyi isim geçen sene de birlikte forma giydiğim Alina Iagupova. Kendisi şuan Fenerbahçe’de forma giyiyor ve kadın basketbolundaki en özel oyunculardan biri. Yetenekleri üst seviyede ve çok güçlü bir kadın. Sergilediği oyunla ligin en önemli ve faydalı ismi."


"Şu an ki gidişatımıza göre play-off a kalma şansımız var. Hedefimiz önümüzdeki bütün maçlarda en iyi sonuçları alarak orda yer almak. Elbette yüksek bütçeli ekiplerle savaşıyoruz. Ancak bizler sahaya çıktığımız zaman kim ne harcamış kimin hangi oyuncusu var bunu pek düşünmüyoruz. Bu takım ilk 8 içinde yer alacaktır."


"ABK’nın en büyük özelliği başarıya aç oyuncular ve teknik ekipten oluşuyor olması. Teknik ekip ve oyuncular arasındaki iletişimin kuvvetli olması da aynı zamanda en büyük özelliklerinden biri. Bu özelliğe sahip belki tek takımız ve birbirimize inanılmaz değer ve önem veriyoruz."


"Türklerin katkıları her zaman çok önemli. Yabancıların domine ettiği bir ligdeyiz ama Türklerin yaptığı katkılar sonucu belirliyor. Ben sezonun başından beri bütün Türk oyuncuların ellerinden geleni yaptığına inanıyorum ve bunun da böyle devam edeceğini düşünüyorum."


"Takımdaki yabancıların gerçekten çok iyi sezon geçirdiklerine inanıyorum. Saha içi ve saha dışı hepsi iyi karakterlere sahipler. Profesyonel düşünceleri ve yaşamaları takım içindeki gençlerin ufkunu açıyor. Zaten 3 yabancımız da şuan ligimizde en çok sayı atan, asist yapan ve ribaunt alan isimler arasında yer alıyor."


Siporcu Gazetesi'nde yer alan İrfan İşisağ imzalı röportajın tamamını okumak için: https://www.siporcu.com/karakterli-bir-takimiz/