"O Topu Kendim Atmaya Karar Vermiştim"

OGM Ormanspor'da forma giyen tecrübeli oyuncumuz Nilay Kartaltepe, Basketfaul sitesine değerlendirmelerde bulundu.


FlyBasketball oyuncumuz Nilay Kartaltepe'nin; Kadınlar Basketbol Süper Ligi, ligdeki Türk oyuncular ve basketbol kariyeri hakkında Basketfaul sitesine yaptığı açıklamalardan öne çıkan kısımlar şu şekilde:


"Başarı gediklisi olduğumuz Euroleague ve Eurocup’ta son dörtte ilk kez hiç takımımız yok ve bu galiba çok uzun bir aradan sonra oluyor, belki de bir ilktir. Türk oyuncu bazında da... Ben gerçekten  bazen Türk oyunculara inanamıyorum. Geliştiremiyorlar kendilerini, bir kısmı adeta çalışmayı bırakmış durumda. Ben 40 yaşında 35 dakika sahada kalıyorum. Her geçen gün daha kötüye gittiğini düşünüyorum ki Milli Takım bazında baktığınızda da hep aynı isimler üzerinden işler dönüyor."


"Ekonomik durumların iyi olmaması gençler için bir fırsat. Hiçbir antrenör oynayan oyuncuyu engellemez, kesmez. Örneğin zirvede yer alan Çukurova Basketbol’da genç isimler önemli roller alıyorlar."


"Ne kadar maç varsa izleyebilirim çünkü yaptığım işi çok seviyorum. Evden hiç çıkmadan bütün günümü böyle geçirebilirim neredeyse. Maç izleyerek de kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Hiç sıkılmadım, sıkılmam da. Erkek kadın basketbolu pek farketmez ancak önceliğim erkek basketbolu ve özellikle Euroleague. Altyapı maçlarına dahi gidip izliyorum. NBA de izlerim, özellikle Curry’yi beğeniyorum."


"Ankara’yı çok sevdim, herkes bana 'Deniz yok, sevmezsin' diyordu ancak deniz olmayan başka yerlerde de oynadım sorun olmadı yani. Hem şehir güzel, hem kulüpteki aile ortamı güzel. Burada mutluyum ve huzurluyum. Kadın basketboluna da destek var. Özellikle bakanın eşi Ahu Hanım (Pakdemirli) neredeyse her maça geliyor ve bize çok destek oluyor, buradan kendisine teşekkür ederim. Maçtan sonra kısa da olsa hep konuşurum kendisiyle, bizimle çok ilgileniyor. Onun sayesinde seyirci kitlemizin arttığını düşünüyorum."


Oyuncumuz Nilay Kartaltepe, KBSL'nin 22. haftasında Mersin Büyükşehir Belediyespor karşısında attığı son saniye sayısı hakkında ise şunları söyledi:


"5 saniye kala sayıyı yediğimizde molamız kalmamıştı. Tek hatırladığım topu oyuna sokan Kahleah Cooper’ın arkamdan 'Nilay, Nilay' diye bağırıp pas istemesiydi. Ancak karar vermiştim o topu atmaya çünkü maçtan önceki idmanda 10-15 kere o şutu çalışmıştım ve direkt gittim attım."


Nilay Kartaltepe'nin son saniye basketini izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=H4tbaFJ-K40


Basketfaul sitesinde yer alan röportajın tamamını okumak için: http://basketfaul.com/haber?haber=80007